czwartek, 30 sierpnia 2012

Nowe miejsca na shopping w Warszawie

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...Warszawska moda to nie tylko znana już Wam ulica Mokotowska i centra handlowe, ale także całkiem nowe miejsca w samym sercu miasta. Polskie marki i projektanci szturmem zdobywają nowych, nietuzinkowych klientów, a wielbiciele szwedzkich nowinek zapewne ucieszy pierwszy salon COS.Marka COS, która w połowie czerwca otworzyła swój pierwszy flagowy salon przy Mysiej 3, ma wszystko za co można pokochać szwedzki styl: elegancki minimalizm, świetną jakość i rozsądne ceny. Ta marka to młodsze dziecko koncernu H&M, które zdobywa coraz większą popularność. Klientki marki to młode dziewczyny, matki, kobiety sukcesu jak również 60-latki, które łączy dobry styl. Można powiedzieć, że to taka sieciówka niesieciówka, gdyż nie kopiuje trendów z wybiegu projektantów, lecz oferuje autorski design, wyznaczając tym samym nowe tendencje. Ceny w salonie zaczynają się tam, gdzie kończą się ceny w H&M.

Wielbiciele mody bardziej undergroundowej zapewne zaspokoi marka NENUKKO, która od kilku sezonów swoje premierowe kolekcje pokazuje podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland w Łodzi. NENUKKO to grupa projektowa tworząca w duchu uniseksualnej prostoty i działająca według autorskiej zasady - bez nadinterpretacji, bez ograniczeń, z dala od konsumpcyjnego obłędu. Każda kolekcja czerpie inspiracje z Japonii, które idealnie wpasowują się w miejski klimat. Dla wszystkich wielbicieli marki, jak również nowych klientów dziewczyny uruchomiły sklep on-line (www.nenukko.com/shop), gdzie obecnie dostępna jest kolekcja D.A.U. na sezon jesień-zima 2012/2013.


Fani polskich projektantów, którzy cenią styl i wyjątkowość powinni odwiedzić TFH Tymczasowy Butik, który od maja działa w Red Onion Concept Store & Cafe w podwórku przy Szpitalnej 8. Czeka tam na Was cała masa ubrań i dodatków w bardzo przystępnych cenach, takich projektantów jak: MADOX Design, TOMAOTOMO, Aleksandra Kmiecik, Mozcau, Sylwia Rochala, ODIO TEES, SHAMELESS i wielu innych. Największym plusem butiku są częste dostawy i nowe obiecujące marki. Dzięki czemu każdy może zakupić coś oryginalnego mając pewność unikatowości modelu.


Po drugiej stronie Wisły, na warszawskiej Saskiej Kępie przy uliczce Styki 1 (róg ul. Zwycięzców) powstał autorski butik projektantki Ewy Morki - MORKA+. Można w nim znaleźć oryginalne projekty autorki, a także starannie dobrane, unikatowe dodatki polskich i zagranicznych marek. Główna kolekcja ubrań w kameralnym butiku to projekty Ewy Morki, która pod swoim nazwiskiem stworzyła ekskluzywną markę ubrań dla kobiet. Wyróżniają je proste, ale przemyślane kroje. Dzięki minimalistycznej formie niejednokrotnie przełamanej jednym mocnym detalem jej kreacje są jednocześnie niebanalne i uniwersalne. Obok ubrań zaprojektowanych przez Ewę Morkę w butiku można znaleźć także niebanalne akcesoria: wykonane w pojedynczych egzemplarzach torby autorstwa at tak studio* z włoskich skór, pochodzących z certyfikowanych hodowli, bajeczną biżuterię Rodrigo Otazu noszoną m.in. przez Arethę Franklin, Madonnę i Cameron Diaz, nowoczesną biżuterię duńskiej marki Pilgrim, oraz bardziej dyskretną i stonowaną biżuterię polskiej marki IKOBU.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz