środa, 17 sierpnia 2011

Jesienna edycja Fashion Philosophy Fashion Week Poland w Łodzi

Kolejna edycja FashionPhilosophy odbędzie się w dniach 26-30 października 2011 r. w Łodzi. Pokazy Alei Projektantów OFF Out Of Schedule oraz Showroom zlokalizowano w jednym miejscu, na terenie dawnej przędzalni Grohmana (ul. Ks. Tymienieckiego 22/24). Zaprezentowane zostaną trendy na sezon wiosna-lato 2012.Łódź odwiedzą projektanci, producenci, inwestorzy, handlowcy, styliści, celebryci i fascynaci mody. W ciągu 5 dni trwania Fashion Week będzie to 3000 gości dziennie. Uczestnictwo zapowiedziało wielu przedstawicieli mediów, których można się spodziewać ponad 500 osób. Jak co edycję wielu projektantów z Alei, OFF Out Of Schedule i Showroomu zostanie zaproszonych na targi mody w CPD Signatures w Dusseldorfie, CPM Premiere Vision w Moskwie, berliński Mercedes-Benz Fashion Week. Pojawią się honorowi goście zagraniczni. W poprzednich edycjach byli to m.in. Kenzo Takada, Patricia Gucci, Georges Chakra, Diane Pernet czy gwiazdy Alei Projektantów.

Pokazy Alei Projektantów, esencji FashionPhilosophy odbędą się w dniach 28-30 października 2011 r. Zaprezentowanych zostanie ponad 20 kolekcji uznanych designerów. Odbędą się też debiuty.W poprzednich edycjach kolekcje prezentowali m.in. Agatha Ruiz de la Prada, Dawid Tomaszewski, Thorbjorn Uldam, Miguel Vieira, Gaspard Yurkievich, Paprocki&Brzozowski, Joanna Klimas, Agnieszka Maciejak, Agata Wojtkiewicz, Natalia Jaroszewska, Natasha Pavluchenko, Michał Szulc, Łukasz Jemioł, Zuo Corp., Nenukko, Grome Design i Monika Ptaszek.OFF Out Of Schedule
, prezentujące modę awangardową i debiuty, rozpocznie się już w czwartek i potrwa do niedzieli. W poprzednich edycjach odbywały się pokazy takich projektantów jak Konrad Parol, Ania Kuczyńska, Wiola Wołczyńska, Marcin Podsiadło, Jagoda Piekarska, Paulina Plizga, Mysikrólik, Hyakinth, Maldoror.

Dużym zaskoczeniem tej edycji tygodnia mody będzie Showroom, w którym pojawi się dużo więcej wystawców niż do tej pory a stoiska podzielone zostaną na kategorie (Projektanci / Marki / Firmy i instytucje obsługujące projektantów). Showroom potrwa od 28 do 30 października 2011 r.

Re-Act – finał konkursu dla projektantów mody inspirownej ekologią i recyklingiem odbędzie się 26 października w Sali balowej Hotelu andel’s. Dzień później w tym samym miejscu odbędzie się słynna Gala ASP, prezentująca najbardziej obiecujących absolwentów Wydziału Projektowania łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.Budynek i wnętrze dawnej przędzalni Grohmana (ul. Ks. Tymienieckiego 22/24)

2 komentarze:

  1. mam nadzieję, że znajdę tym razem jakieś nocowanie, bo strasznie ostatnio wyczerpało mnie dojeżdżanie. Zależy mi, bo zapowiada się ciekawie.:)
    pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Proponuję już teraz rezerwować nocleg :)
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń