piątek, 15 marca 2013

Pokaz dyplomowy Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru 2013

14 marca w studio Domaniewska wybrani młodzi dyplomanci Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru zaprezentowali swoje kolekcje. Galę podobnie jak przed rokiem poprowadziła Ada Fijał i Mateusz Szymkowiak.MSKPU co roku swoim studentom daje szansę zaistnieć na rynku modowym zapraszając na pokaz przedstawicieli świata mody, firm odzieżowych, showroomów, reporterów, dziennikarzy czy też stylistów. Podczas tego wydarzenia mogliśmy obejrzeć 15 najlepszych kolekcji, które kilka dni wcześniej zostały wybrane przez komisję podczas obrony dyplomów. Gala była również miejscem premiery książki założycielki warszawskiej MSKPU – Magdaleny Płonki. „Etyka w modzie czyli CSR w przemyśle odzieżowym” to idealna lektura dla początkujących projektantów jak również całej branży modowej w Polsce.

Najwięcej nagród od jury i partnerów otrzymała Aleksandra Sulżyńska, która pokazała futurystyczną kolekcję inspirowaną rewolucją francuską. Młoda projektantka otrzymała m.in. staż w firmie Levi’s, wyróżnienie Fashion Magazine, K MAG i Moda Forum.

"Jestem tak oszołomiona, że tak naprawdę jeszcze nie wiem ile zgarnęłam. Nie spodziewałam się takiej rewolucji. Kobiety, które chcę ubierać są niezależne, lubiące się wyróżniać ubiorem, eksponujące swoją osobowość i przede wszystkim w każdym rozmiarze. Najfajniejsze w Pokazie Dyplomowym jest dla mnie to, że każdy z nas ma inny styl. Bardzo się wspieramy i bardzo kreatywnie na siebie wpływamy, więc o konkurencji nie może być tu mowy" - powiedziała Aleksandra Sulżyńska.

Staż w atelier Joanny Klimas otrzymała Marta Adamiec. Staż w atelier Paprocki & Brzozowski oraz prezentacje kolekcji przed pokazem duetu w maju – Marta Kubatek. Mnie najbardziej do gustu przypadły kolekcje Dominiki Cybulskiej, którą w kwietniu zobaczymy podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland w strefie OFF, Ingi Buczyńskiej i Aleksandry Bajer. Porównując tegoroczną galę z tą sprzed roku, zauważyłem wielki postęp i potencjał przyszłych designerów.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz