wtorek, 13 marca 2012

FashioPhilosophy Fashion Week Poland - 6 edycja święta polskiej mody

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...Co pół roku z utęsknieniem czekam na Łódzki Tydzień Mody, gdzie prezentowane są kolekcje polskich projektantów na przyszły sezon. To dzięki tej kilkudniowej imprezie na naszym rynku pojawiła się moda na sezonowość, którą możemy obserwować podczas Tygodni Mody w Londynie, Paryżu, Mediolanie czy Nowym Jorku. 
To również fabryka talentów, gdzie swoje pierwsze kroki stawiali: Bohoboco, Łukasz Jemioł, Zuo Corp czy Hyakinth. Niestety podczas szóstej edycji, która odbędzie się w dniach 18-22 kwietnia, gdzie zostaną zaprezentowane kolekcje na sezon jesień-zima 2012/2013 tych nazwisk i firm zabraknie, ale dzięki temu swój talent pokaże kilku nowych projektantów. Zgłoszenia na tą edycję było można wysyłać do końca stycznia. Następnie podczas obrad Rady Programowej wybrano najlepszych, którzy będą mieli okazję pokazać swoje kolekcje przed dziennikarzami, stylistami i kupcami z Polski i ze świata. I tak w Designer Avenue - pokazach, które są esencją Fashion Week Poland – zobaczymy kolekcje m.in.: Violi Śpiechowicz, Nenukko, Natalii Jaroszewskiej, MMC Studio, Piotra Drzała, Moniki Ptaszek, Łucji Wojtali, Michała Szulca, Grome Design, TOMAOTOMO, Bizuu oraz gości specjalnych z zagranicy. W strefie OFF OUT OF SCHEDULE, której celem jest promocja awangardowych, nieznanych szerszej publiczności projektantów oraz młodych talentów zobaczymy kreacje: Maldorora, Pauliny Plizgi, Ani Dudzińskiej, UDA-a, Jarosława Ewerta, Alexis and Pony i wielu innych.


Łódzkie święto mody to nie tylko pokazy. W Strefie Ekonomicznej, gdzie powstanie miasteczko mody odbędzie się również Fashion Film Festival, wystawa Young Fashion Photographers Now oraz wykłady Let Them Know. Będzie można również zrobić zakupy u polskich projektantów w strefie SHOWROOM, który cieszy się ogromną popularnością w ciągu tych pięciu dni. Tydzień Mody to również świetna okazja do poznania ciekawych osób ze środowiska modowego, porozmawiania i wymienienia poglądów na tematy artystyczne, którym bez wątpienia jest moda.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz