piątek, 2 marca 2012

Warsaw Fashion Film Festival

Nowy Jork, Londyn, Paryż, Singapur, a teraz także… Warszawa! Po fashion festiwalach w największych światowych stolicach mody pomysł zawitał wreszcie nad Wisłę. Święto dobrego stylu rozpocznie się 7 marca i potrwa 2 dni. Centrum artystycznym wydarzenia jest warszawskie Kino Luna, oraz Showroom Pomada Fashion Office.


Nowatorski na gruncie polskim projekt jest odpowiedzią na filmową twórczość dedykowaną modzie. Organizator, showroom POMADA FASHION OFFICE, proponuje starannie wyselekcjonowany wybór filmów dokumentalnych, krótkie etiudy i produkcje poruszające temat mody. Równolegle z prezentacją filmów, w ramach festiwalu odbędą się spotkania z twórcami, wykłady tematyczne i warsztaty. Przedsięwzięcie za cel stawia sobie prezentację i promocję filmowego dorobku twórców i kreatorów mody. Ma być również zachętą do dyskusji na temat interesującego i ważnego nurtu i ruchu artystycznego jakim jest fashion film.

Częścią festiwalu jest konkurs, w którym udział wezmą wszystkie prezentowane filmy. Powalczą one w czterech kategoriach: polski film komercyjny, polski film niekomercyjny, zagraniczny film komercyjny i zagraniczny film niekomercyjny. Obrazy będzie oceniać jury, w skład którego wejdą m.in. projektant Maciej Zień, redaktor naczelna miesięcznika Glamour – Anna Jurgaś, Judyta Fibiger, Joanna Bojańczyk i inni. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej
www.W3F.pl







7.03 KINO LUNA

17:00 Filmy Vice + 3 etiudy pozostałe
18:30 Picture Me: Model’s Diary
20:15 3 etiudy wyróznione w konkursie
20:45 Political Dress


8.03 KINO LUNA


16:00 Etiudy wyróznione w konkursie + Political Dress
17:30 Film Vice
18:00 wykład prof. M. Hendrykowskiego -wstęp wolny
19:00 Yves Saint Laurent
20:40 Picture Me:Model’s Diary


9.03 POMADA FASHION OFFICE
Wykłady i warsztaty w Showroomie Pomada ul. Widok 8, 8 piętro


START godz. 17:00
BILETY 17/14 zł

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz