czwartek, 14 października 2010

Paris Fashion Week


Hussein Chalayan to brytyjski projektant mody tureckiego pochodzenia. W 1993 roku ukończył Central Saint Martins w Londynie z wyróżnieniem. Podczas przygotowań kolekcji dyplomowej, jako bazę, projektant wykorzystał rozkładający się jedwab, uprzednio zakopany na kilka tygodni w ziemi. Chalayan robi ze swoich pokazów spektakularne przedstawienia, którymi ciągle zaskakuje swoją publiczność. Jednocześnie tworzy stroje z doskonałą precyzją, przywiązując uwagę głównie do ich konstrukcji i szwów. Współpracował m.in. z Bjork. Intelektualista wybiegu w kolekcji wiosna/lato 2011 prezentuje bardzo kobiece formy. Zastosował w niej wiele kontrastów kolorystycznych, takich jak: różowy, zielony czy czarny.


Photo: Courtesy of Hussein Chalayan

Celine, francuski luksusowy dom mody założony w 1945 roku, obecnie należący do koncernu LVMH. Od 2008 roku dyrektorem kreatywnym marki jest Phoebe Philo. W najnowszej kolekcji zastosowała ciekawe połączenia tkanin (jedwab, surowe płótno, denim i pikowania) i kolorów (biały, kość słoniowa, brąz i niebieski). Długie spodnie i nowe rozwiązania konstrukcyjne to główne atuty prezentowanej kolekcji.
Photo: Monica Feudi / GoRunway.com

Hannah MacGibbon w kolekcji wiosna/lato 2011 domu mody Chloe, postawiła na dziewczęcość i minimalizm. Projektantka inspirowała się odzieżą roboczą z lat 70 ubiegłego wieku a także strojami tancerek, stąd plisowane spódnice, body, mocno dopasowane spodnie i baletki. Całość w naturalnej kolorystyce: kość słoniowa, beż oraz biel i czerń. Może kolekcja nie jest zbyt odkrywcza ale przyciąga uwagę pięknym wykończeniem, lekkością i kobiecością.


Słuchaj

Photo: Monica Feudi / GoRunway.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz