niedziela, 3 października 2010

Paris, Paris ...

Od kilku dni trwa najważniejsza impreza modowa świata, Paris Fashion Week. To właśnie w stolicy Francji swoje kolekcje na sezon wiosna/lato 2011 przedstawiają największe domy mody. Paryskie pokazy przyciągają uwagę najlepszych potencjalnych klientów, redaktorów naczelnych magazynów mody, media, gwiazdy oraz członków przemysłu rozrywkowego. Do dzisiaj swoje kolekcje pokazali m.in.: Jean Paul Gaultier, Cacharel, Sonia Rykiel, Loewe i Junya Watanabe. Oglądając propozycje domów mody poszukuję nowych rozwiązań, niebanalnej konstrukcji i innowacyjnych połączeń wzorów i faktur. W kolekcjach Viktor & Rolf, Akris i Comme des Garcons można było zauważyć wiele nowości.

Viktor & Rolf to holenderska firma założona w 1993 roku przez projektantów Viktor Horsting i Rolf Snoeren. Duet projektuje kolekcje pret’a’porter, haute couture oraz kostiumy do sztuk teatralnych. Doczekali się kilku wystaw swojej twórczości na całym świecie. W 2005 roku na rynku pojawił się pierwszy zapach „Flowerbomb”. Do największych fanek należą m.in.: Roisin Murphy, Tori Amos i Tilda Swinton. Tworząc najnowszą kolekcje projektanci inspirowali się białą koszulą. W ten sposób powstało wiele wariacji na ten temat np.: przerysowane mankiety, kilka kołnierzyków wychodzących jeden z drugiego, wydłużenia formy i drapowania.


Photo: Monica Feudi / GoRunway.com


Akris to szwajcarska firma odzieży luksusowej założona 1922 roku. Ubrania tego domu mody charakteryzują się wysokiej jakości ręcznymi wykończeniami oraz tkaninami produkowanymi w wyselekcjonowanych zakładach w północnych Włoszech. Kolekcja na sezon wiosna/lato 2011 to przede wszystkim minimalizm w czystej postaci (sukienki), zaakcentowanie detali i konstrukcji oraz zabawa formą (kołnierze), w której użyto naturalną skórę, jedwab i bawełnę najlepszej jakości.


Photo: Simone Leonardi / GoRunway.com


Dom mody Comme des Garcons został założony w 1969 roku w Tokio przez Rei Kawakubo, do dzisiaj jedyną właścicielkę firmy co w świecie mody jest rzadkością. Od 1978 roku projektantka regularnie przedstawia swoje kolekcje w Paryżu. Kolekcje tego domu mody zawsze są kontrowersyjne i dość chaotyczne co stało się znakiem rozpoznawczym marki. W najnowszych propozycjach najbardziej charakterystyczne były formy i konstrukcja ubrań, takie jak: warstwowe sukienki, rękawy do ziemi w płaszczach czy kurtki zwisające z pleców. Całość w bieli, czerni i szarościach. Propozycja dla odważnych w celu podkreślenia swojej osobowości.


Photo: Yannis Vlamos / GoRunway.comBrak komentarzy:

Prześlij komentarz