poniedziałek, 4 kwietnia 2011

Fashion Week Poland już za miesiąc

Już za 29 dni w dniach 4-8 maja, odbędzie się 4 edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland w Łodzi. Tym razem po zeszłorocznych problemach organizacyjnych co do miejsca, główne pokazy powrócą do hali EXPO. Głównymi wydarzeniami tych kilku dni będę pokazy, konkursy i wystawy, czyli ALEJA PROJEKTANTÓW, OFF OUT OF SCHEDULE, ZŁOTA NITKA (XIX Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów Ubioru), SHOWROOM i YOUNG FASHION PHOTOGRAPHERS NOW.
Aleja Projektantów to esencja Tygodnia Mody. Podczas trzydniowego maratonu pokazów swoje kolekcje prezentuje czołówka polskich artystów projektowania ubioru oraz goście specjalni z zagranicy. W pokazach Alei Projektantów (6-8 maja) zobaczymy m.in. kolekcje projektantów i marek: NENUKKO, Monika Ptaszek, Natalia Jaroszewska, Natasha Pavluchenko, Aga Paul, Michał Szulc, BOHOBOCO, Agnieszka Maciejak, MMC, ZUO CORP, Joanna Klimas, Łukasz Jemioł, Paprocki Brzozowski, HEXELINE i Monnari.


Zadaniem części OFF OUT OF SCHEDULE jest przedstawienie nie tylko projektantów awangardowych i nieznanych szerszej publice, ale także promocja młodych, dobrze zapowiadających się talentów. Jednym z kryteriów wyboru prezentowanych kolekcji jest wysoki poziom wykonania. Pokazy odbędą się w dniach 6-8 maja, w halach pofabrycznych Bielnik przy ulicy Tymienieckiego 3. Zobaczymy kolekcje jesień-zima 2011/2012 projektantów i marek: Sylwia Rochala, Konrad Parol, Paulina Plizga, Marcin Podsiadło, MALDOROR, Plastikowy   i Ania Kuczyńska.


Aż 60 projektantów i marek weźmie udział w showroomie 4. edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Ubrania, biżuterię, torby i inne akcesoria będzie można oglądać i kupować między 6 a 8 maja w namiocie obok hali EXPO. Wśród projektantów i marek znalazły się: Aga Paul, Justyna Gamoń, Aleksandra Kowałko (laureatka Oskarów Fashion 2011), LIT Fashion, Mysikrólik i wiele innych.


Dużą niespodzianką podczas Fashion Week Poland będzie międzynarodowy festiwal filmów o modzie, urodzie i stylu "A Shaded View On Fashion". Moda w nim pokazana jest jako najbardziej kreatywna, artystyczna i wizjonerska dziedzina sztuki. Zaprezentowane zostaną filmy debiutantów z całego świata i arcydzieła sztuki filmowej. Festiwal odbywa się od trzech lat jesienią, podczas paryskiego Fashion Week, następnie eksportowany jest na inne tygodnie mody. W Polsce pojawi się po raz pierwszy.
Jak widać program 4. edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland zapowiada się bardzo interesująco i oby wrażenia po nim były również bardzo pozytywne o czym przekonamy się w maju ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz