sobota, 15 października 2011

Pokaz duetu Paprocki & Brzozowski wiosna-lato 2012

Choć do wiosny jeszcze daleko duetowi projektantów udało się przywołać wiosenny nastrój. Piękne wnętrza Auli Fizyki Politechniki Warszawskiej ozdobili kwiatami, które były też jednym z motywów przewodnich nowej kolekcji, którą zaprezentowano 11 października. 


Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, którzy kojarzeni są głównie z kolekcji w monochromatycznych barwach (czerń, biel i szarość) tym razem skusili się poeksperymentować z czymś nowym, czyli kolorem - postawili na pomarańcz i zieleń oraz nadruki kwiatów. Na wybiegu dominowały koronki, jedwabie i szyfony. Ozdobą większości sukienek były zamki, których kolory kontrastowały nie raz z kolorem kreacji. Zachwyt publiczności wzbudziły także zwiewne, długie spódnice - jeden z najbardziej aktualnych trendów na wybiegach. Głównymi inspiracjami dla projektantów była lekka pruderyjność z filmu „Piknik pod Wiszącą Skałą” oraz seksualność i zmysłowość Madonny w teledysku „Like a Virgin”. Niestety o nowej kolekcji mozna tylko powiedzieć, że była poprawna bo nie wnosiła nic odkrywczego do polskiej mody.5 komentarzy:

 1. Nie piszę o pokazach w Polsce na których mnie nie ma osobiście :)

  OdpowiedzUsuń
 2. to szkoda, że się nie spotkaliśmy :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejna kolekcja sygnowana nazwiskami polskich projektantów, która najzwyczajniej nudzi. Chyba wszyscy mamy dość tych oczywistości, które nam serwują. Prostota potrafi być innowacyjna, ale to "wyższa szkoła jazdy". Niestety duet P&B ten egzamin oblał. Mimo wszystko kolekcja ładna, albo niestety tylko ładna.
  A ja mam nadzieję, że my w najbliższym czasie się spotkamy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Odezwij się mailowo ConradoFado@gmail.com
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń