piątek, 8 kwietnia 2011

La Mania - w czym tkwi fenomen?Do tej pory, chyba nie było jeszcze takiej marki na naszym rynku, która w ciągu jednego sezonu mogłaby się równać z największymi projektantami typu Zień, Baczyńska czy Paprocki i Brzozowski. Marka La Mania zadebiutowała w listopadzie ubiegłego roku i od razu zachwyciła klientki swoimi ubraniami. Minimalizm, prosta forma, klasyka, wysoka jakość, selektywny wybór tkanin, biel, czerń i kolor (pomarańcz, żółć, róż) to główne atuty marki. 
„Luksusem jest dla nas piękno rodzące się z więzi między kobietą a modą. Sekretem ich udanego związku są właściwe proporcje. Dlatego minimalizm form przełamujemy akcentami podkreślającymi zmysłowość, a klasykę odświeżamy najnowszymi trendami. Stawiamy na klasę i dyskretny szyk. To według nas najlepsza oprawa dla nowoczesnej kobiety i jej pewności siebie” – tak markę La Mania charakteryzuje jej założycielka Joanna Przetakiewcz.
Za kształt kolekcji odpowiada jedna z najbardziej utalentowanych projektantek młodego pokolenia Magdalena Butryn (niegdyś założycielka marki Portofino). Marka ma już swoją rzeszę gwiazd i celebrytek, które chętnie pokazują się w ich strojach - Doda, Kayah, Anja Rubik, Małgorzata Socha - co bardzo wpłynęło na jej popularność. Jednak nic by z tego nie było gdyby nie mocne zaplecze finansowe i głowa do interesów Joanny Przetakiewicz. Pierwsza kolekcja na jesień-zimę 2010 zachwyciła wszystkich, miała w sobie to czego w Polskiej modzie brakowało od lat, czyli ubrań na co dzień o bardzo dobrej jakości. Charakteryzowały ją proste ale bardzo kobiece formy oraz neutralne kolory: biel, czerń, szarość i beż. 

Ostatni pokaz, który odbył się w marcu był kontynuacją idei zapoczątkowanej jesienią. Pojawiły się najmodniejsze neonowe kolory i nic po za tym nowatorskiego. Markę można śmiało nazwać rodzimą Max Marą, która od dawna zachwyca tym co prezentuje obecnie La Mania. Mam tylko nadzieję, że marka utrzyma się na dłużej i zachwyci kolejnymi, bardziej wyszukanymi pomysłami na siebie i swoje klientki. Jeżeli jesteście ciekawi zobaczenia ich ubrań na żywo to koniecznie musicie odwiedzić butik La Manii w Galerii Mokotów w Warszawie.

Pokaz kolekcja wiosna/lato 2011

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz