poniedziałek, 20 czerwca 2011

Męski tydzień mody - wiosna/lato 2012

W świecie mody, projektanci już dawno zapomnieli o obecnym sezonie gdyż skupiają się na wiośnie i lecie roku 2012. Właśnie trwa tydzień mody męskiej w Mediolanie, za nami 21 pokazów, z których tylko kilka zasługuje na uwagę. Jak zawsze nie zawiodła Miuccia Prada, która tworząc nową kolekcję zainspirowała się kolejnym sportem w swojej karierze - golfem. Aby nadać radości ubraniom, kurtki i spodnie zostały zadrukowane kwiatami. W kolekcji pojawiły się nabijane dżetami koszule i kurtki oraz kolorowe apaszki i kaszkiety. 

Kolejnym pewniakiem zachwytu był pokaz Vivienne Westwood. Tu inspiracji było wiele ale świetnie skomponowanych w jedną całość od starożytnej olimpiady, piratów do rewolucji francuskiej. Pojawił się błysk tkanin w świetnie skrojonych marynarkach podkreślających męską sylwetkę oraz zwężające się ku dołowi spodnie z lekko podniesioną talią. 

Dużym zaskoczeniem okazała się kolekcja Burberry Prorsum, gdzie coraz mniej jest klasyki marki. Zamiast kraty pojawiły się ciekawe printy i soczyste kolory. Modele o chłopięcej sylwetce i w kaszkietach z pomponem przypominali Oliviera Twista. Na tle dość klasycznych kolekcji na wyróżnienie zasługuje pokaz Costume National, gdzie Ennio Capasa - projektant marki, postawił na odkurzenie dobrego Rock'n'Rolla. Rewolucji w kolorystyce nie było - czarny, szary i czerwony to podstawowe barwy kolekcji, dzięki czemu bardzo wyraźnie widać zabawę dekonstrukcją form ubrań. 


 Burberry Prorsum

Costume National


Nowojorski minimalizm i inspirację blokersami pokazała marka Calvin Klein Collection. Ortalionowe spodnie, dopasowane tanktopy z elementami przezroczystości w śmiałych kolorach     zapewne włożyłby nie jeden mieszkaniec mniejszego miasta :) 
Lubiących klasykę mężczyzn zapewne zadowoli Dolce & Gabbana. Bardzo stonowana (czerń, szarość i biel) i przewidywalna (dopasowane garnitury) kolekcja trochę mnie znużyła, gdyż znalazło się w niej ponad 80 sylwetek dość do siebie podobnych. Z nowości spodobały mi się szorty i spodnie uszyte z przezroczystych tkanin a także górne części garderoby wykonane z przeskalowanej siatki.


 Calvin Klein Collection

Dolce & Gabbana

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz