sobota, 5 stycznia 2013

Trendy wiosna/lato 2013 - Hightech, Pink, Japan

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...Trzecia część trendów na sezon wiosna/lato 2013 to mocne tendencje, które skierowane są do odważnych kobiet. Ewolucja przyszłości należy do silnych fashionistek. Kolor różowy z lalki Barbie przechodzi do realnego życia, a Japońskie klimaty po wielu latach powracają na ulicę.HIGHTECH EWOLUCJA. Daleko przyszłość była już inspiracją dla reżyserów filmów science fiction, a teraz także dla projektantów. Jednak kobieta nie ma przypominać przybysza z kosmosu, tylko prawdziwą ikonę stylu. Tutaj liczą się ciekawe cięcia, łączenie skór z przezroczystościami, laserowe cięcia, pudełkowe kształty i plastikowe dodatki w wersji przeskalowanej. Mistrzami sezonu w tym trendzie jest Sportmax i Alexander Wang.


PINK. Kolor ten wielu kojarzy się z dzieciństwem i ulubioną lalką każdej dziewczynki - Barbie. W tym sezonie powraca ze wzmożoną siłą i zapewne nie jednej z Was zawróci w głowie. Modne będą wszystkie odcienie różu. Od pudrowego, metalicznego, ostrego, fuksję, aż do granic czerwieni. Warto zaopatrzyć się w sukienkę (Blumarine, Christopher Kane), płaszcz lub spódnicę i bluzkę. Dla bardziej odważnych fashionistek idealny będzie garnitur jak z kolekcji Gucci.


JAPONIA, a zwłaszcza ubrania i rytuały gejszy, były przez dziesięciolecia bogatym źródłem inspiracji dla wielu projektantów. Po kilku latach przerwy, tendencja ta powraca w postaci bluzek i płaszczy na wzór kimon, spodni wojowników, wzorów roślinnych, a także konstrukcji, która wzorowana jest na technice origami. Jednak trend ten nie jest już tak dosłowny. Ubrania tego typu miksujmy z pozostałymi trendami. Warto zwrócić uwagę na propozycje Prady, Emilio Pucci, Hermes i Haider Eckermann.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz