sobota, 12 marca 2011

Riccardo Tisci - następca Galliano

Dom mody Christian Dior ma już nowego dyrektora kreatywnego. Po zwolnieniu z tego stanowiska  Johna Galliano, jego miejsce zajął Riccardo Tisci.
Riccardo jest absolwentem London's Central Saint Martins. Po jej ukończeniu pracował dla Puma i Ruffo Research, która wylansowała mnóstwo projektantów, takich jak Sophia Kokosalaki. W 2005 roku, Riccardo zadebiutował swoją autorską kolekcją podczas Milan Fashion Week. Jego kolekcja została zauważona przez koncern LVMH, która zaproponowała mu stanowisko dyrektora kreatywnego linii Haute Couture, pret'a'porter i akcesorii domu mody Givenchy. Jego projekty często inspirowane są gotykiem, religią i minimalizmem ery kosmicznej. W 2008 roku, Tisci zaprojektował kostiumy sceniczne dla Madonny do trasy Sticky & Sweet.
Riccardo Tisci, dzięki swojej kreatywności i talentowi wzniósł upadający dom mody Givenchy ponownie na wyżyny. Gdy zaczynał tam pracę, Givenchy miał tylko 5 klientek Haute Couture, a dzisiaj jest ich już 30. Mam nadzieję, że posada u Christiana Diora jeszcze bardziej go rozwinie, ale też muszę przyznać, że nie wyobrażam sobie kolekcji i kampanii reklamowych Givenchy bez Riccardo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz