środa, 4 kwietnia 2012

Goście zagraniczni kwietniowej edycji Fashion Week Poland

Reprezentanci świata mody zawitają do naszego miasta, by zająć miejsca w pierwszym rzędzie podczas pokazów Designer Avenue i OFF Out Of Schedule oraz zobaczyć prezentacje projektantów i firm w Showroomie i Concept Store Fashion Week Poland. Swoje pokazy specjalne przygotuje trzech zagranicznych projektantów. Przedstawiciele międzynarodowych tygodni mody i targów branżowych będą poszukiwać młodych talentów aby móc zaprosić ich do siebie. FashionPhilosophy Fashion Week Poland zrelacjonują najważniejsze media z polski i zagranicy.


Nuno Gama, Marios Schwab, Annette Gortz

Kolekcje na sezon jesień-zima 2012/2013 zaprezentują annette gortz, Nuno Gama oraz Liudmila Tarakanova. annette gortz znana niemiecka projektantka tworzy prostą modę damską z lekkim rockowym zacięciem. Kolekcje pokazuje m.in. na tygodniach mody w Berlinie, Kijowie czy Nowym Jorku. Nuno Gama najsłynniejszy projektant portugalski to designerskie krawiectwo męskie, stały gość tygodni mody w Lizbonie i Łodzi. Przyjedzie do nas także Liudmila Tarakanova, znana projektantka z Białorusi.

Goście z pierwszego rzędu

Prosto z Londynu na łódzkie pokazy przyjedzie Marios Schwab, ulubiony projektant Kate Moss i Sarah J. Parker. W ramach współpracy Fashion Week Poland z Politechniką Łódzką spotka się ze studentami wzornictwa. Kolejną znaną osobą, która będzie szkolić publiczność Fashion Week jest Marlena Woolford, związana do niedawna z WGSN, największą na świecie firmą prognozującą trendy, wykładowca wielu uczelni artystycznych i dziennikarka mody z magazynu Stylus.

Media

Udział w wydarzeniu zapowiedziało blisko 500 przedstawicieli mediów, w tym wszyscy dziennikarze z międzynarodowych wydań ELLE, Zink Magazine z Nowego Jorku, Fashion Insider, portugalskiego Hitmag, Stylus, Men’s Health, COLLEZZIONI oraz wszystkie znaczące polskie tytuły. Jak zawsze będzie też ekipa Fashion TV, która przygotowuje relacje oraz filmy z większości pokazów.

Z Łodzi za granicę

Po raz kolejny Fashion Week Poland odwiedzą przedstawiciele tygodni mody z Lizbony (Tiago da Costa Miranda), Lwowa (Daria Yankovska), Białorusi, Walencji (Anna Bonia), Wiednia (Maria Oberfrank) oraz firmy Igedo Company, organizatora największych targów mody w Dusseldorfie, Berlinie, Moskwie i Istambule. Dzięki ich wizycie podczas październikowego Fashion Week Poland Piotr Drzał, Natalia Jaroszewska, Aleksandra Kmiecik, Blessus, Anna Dudzińska mieli okazje prezentować swoje kolekcje poza granicami naszego kraju.

W jakim kierunku zmierza łódzki Fashion Week?

Obserwując zagraniczne osiągnięcia rodzimych projektantów oraz goście odwiedzający Tydzień Mody w Łodzi świadczą o tym że organizatorzy polskiego tygodnia mody stawiają na promocję projektantów w kraju i za granicą. Wymiany te umożliwia współpraca z europejskimi targami i tygodniami mody a także wsparcie prasy, znanych blogerów i Fashion TV.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz