wtorek, 24 kwietnia 2012

FashionPhilosophy Fashion Week Poland za nami

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...Kolejna 6 edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland przeszła już do historii. W dniach 18-22 kwietnia, Łódź gościła projektantów, stylistów, dziennikarzy i gwiazdy, którzy z wielkim zainteresowaniem przyglądali się kolekcją na sezon jesień-zima 2012/2013. W ciągu tych kilku dni odbyło się 40 pokazów w strefie OFF OUT OF SCHEDULE i DESIGNER AVENUE oraz wykłady LET THEM KNOW i Fashion Film Festival. Wszyscy miłośnicy mody mogli zrobić zakupy w strefie SHOWROOM i CONCEPT STORE, w którym zaprezentowało się kilkadziesiąt marek, firm i projektantów.
Fashion Week Poland otworzyły pokazy młodych twórców m.in.: UDA-a, Moniki Gromadzińskiej, Oli Bajer i Ima Mad. Największym odkryciem okazała się kolekcja „Once Upon a Time” Joanny Startek inspirowana pracami Jima Naughtena. W pełni męska kolekcja zwracała uwagę karmelowymi płaszczami, szortami nakładanymi na długie spodnie i mięsistymi bluzami o szerokich kołnierzach. Kolekcja bardzo przemyślana i dopracowana w każdym detalu. Wieczorem odbyła się gala inauguracyjna w auli hotelu Andel's, na której swoje dyplomowe kolekcje zaprezentowali absolwenci wydziału tkaniny i ubioru łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Gwiazdą wieczoru była kolekcja białoruskiej marki TARAKANOVA.

Joanna Startek / OFF Out Of Schedule

Kolejne dni w strefie OFF Out Os Schedule należały do Anny Dudzińskiej, Alexis & Pony, Pauliny Plizgi i Maldorora - to właśnie Ci projektanci zachwycili swoją oryginalnością i sposobem prezentacji. W Designer Avenue – esencji FashionPhilosophy, swoje kolekcje zaprezentowali czołowi polscy projektanci oraz uznani projektanci z zagranicy (Nuno Gama i Annette Gortz). TOMAOTOMO czyli Tomasz Olejniczak zaprezentował bardzo kobiecą kolekcję charakteryzującą się geometrią, prostą formą i mocnym akcentem kolorystycznym. Skórzany kołnierzyk, rozcięcia z przodu spódnic i z tyłu sukni zachwyciły publiczność. Marka ORSAY zaprezentowała bardzo zróżnicowaną kolekcję inspirowaną latami 70. i twórczością Coco Chanel. Nie zawiodła również Agata Wojtkiewicz, której kolekcja „Ego” była modowym manifestem w zaskakującej jak na projektantkę kolorystyce - mroczne czernie, granaty i szarości). Pokazy Grome Design, Ptaszek for men, Nenukko i Wioli Wołczyńskiej zaskoczyły mnie najbardziej ukazując wszechstronność projektantów i wysoki poziom wykonania. Na pokazach nie zabrakło również gwiazd, wśród których znaleźli się: Magda Steczkowska, Ramona Rey, Ilona Felicjańska, Ada Fijał, Joanna Horodyńska, Olivier Janiak i Robert Kupisz.


 TOMAOTOMO  by Tomasz Olejniczak

 Ptaszek for men

Wiola Wołczyńska

foto: Przemek Stoppa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz