poniedziałek, 9 kwietnia 2012

Raf Simons - nowy Mr.DiorPonad rok trwały spekulacje na temat tego - kto zastąpi Johna Galliano na stanowisku dyrektora kreatywnego domu mody Dior. Ilość nazwisk jaka pojawiała się w ciągu ostatnich miesięcy była imponująca. Dzisiaj już wiadomo, że nowym Mr.Diorem został Raf Simons, 44 letni belgijski projektant. Simons od swojego debiutu jest uwielbiany przez prasę modową i dziennikarzy na całym świecie, a jego wczesne niekonwencjonalne kolekcje są uważane za innowacje w modzie męskiej. 
W 2005 roku, Raf został dyrektorem kreatywnym domu mody Jil Sander - należącego do koncernu Prada Group, po tym jak usunięto z niego samą założycielkę i projektantkę marki - jednocześnie pracując nad swoją marką odzieży męskiej do dzisiaj. Dzięki rządom projektanta pokazy Jil Sander były uznawane za najlepsze, a kolekcje wzbudzały zachwyt wśród klientek. Czy uda mu się przywrócić największe lata świetności Diora? O tym przekonamy się już za kilka miesięcy, kiedy to na Paris Fashion Week zaprezentuje swoją nową wizję kobiety.1 komentarz:

  1. To co Raf robił dla Jil Sander było najczystszym designem. Każda kolejna kolekcja lepsza od poprzedniej. Wszystko świeże i bezbłędne. W projektach nie było miejsca dla przypadku. Pokazy Jil Sander to najważniejszy moment każdego Milan Fashion Weeku. Dla mnie jako fascynata mody to najlepsza wiadomość. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać pokazu Diora. Moim zdaniem to ogromny przełom dla francuskiego domu mody i całej branży.

    OdpowiedzUsuń