piątek, 14 października 2011

Gwiazdy Designer Avenue 5. edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland

13 października w klubie Foksal 18/11 w Warszawie odbyła się konferencja prasowa 5. edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland, na której zaprezentowano m.in. zagraniczne gwiazdy Alei Projektantów.

Pokaz specjalny CUSTO BARCELONA uroczyście otworzy jesienną edycję Fashion Week Poland (27.10.2011 r., czwartek). Marka stworzona 31 lat temu w Hiszpanii przez braci Custo i David Dalmau to ubiory z najlepszych wybiegów świata i okładek najbardziej prestiżowych magazynów mody. Kolekcja TRIPOLAR na sezon wiosna-lato 2012 to dwie linie ubiorów codziennych oraz linia wieczorowa. Wszystkie sylwetki zdominowane są przez wzory współczesnej grafiki, kalejdoskopową kompozycję i technikę 3D. Custo Barcelona ma ponad 3000 punktów sprzedaży w 40 krajach.


Piątkowe pokazy uświetni pokaz JEREMY'EGO SCOTTA (28.10.2011 r., piątek). Zobaczymy kolekcję stworzoną dla marki adidas ORIGINALS. Jak mówi projektant to „kwintesencja wyczesanego i kolorowego stylu ulicy. Pełno w niej drapieżności dżungli i militarnego designu”. Kolekcja będzie dostępna w pop-up shopie na terenie Showroomu. Będzie to jedyna możliwość obejrzenia i zakupienia modeli tej kolekcji w Polsce.
Jesienną edycję Designer Avenue zamknie pokaz specjalny DAWIDA TOMASZEWSKIEGO (30.10.2011 r., niedziela), który udział w FashionPhilosophy wpisał już na stałe do swojego kalendarza, co potwierdza prestiż polskiego tygodnia mody. Inspiracją kolekcji VANITAS FLOWERS jest malarstwo XVII wieku i obecność w nim tematyki przemijania. Transparentne wzory kwiatowe to alegoria witalności, ale jednocześnie śmiertelności, ponieważ Tomaszewski odchodzenie uznaje za pozytywną część życia.


Wstęp na pokazy na specjalne zaproszenia lub karnety wstępu.

1 komentarz:

  1. Zapowiada się ciekawie. To może być prawdziwa uczta dla koneserów mody. Tylko o co chodzi z tymi karnetami wstępu?! Coś takiego to tylko w Polsce jest praktykowane!

    OdpowiedzUsuń