poniedziałek, 27 września 2010

Małgosia Bela ikoną modelingu !

Małgosia Bela urodziła się i wychowała w Krakowie. Ukończyła muzyczną szkołę średnią w klasie fortepianu. Potem przeniosła się do Torunia. Na tamtejszym uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika została absolwentką filologii angielskiej. W międzyczasie w warszawskiej agencji Model Plus rozpoczęła karierę modelki. Udało się jej, mimo że miała już 21 lat. Dzięki współpracy z agencją Next wyjechała na pokazy do Nowego Jorku. Potem brała udział w kampaniach reklamowych takich gigantów, jak Versace, Calvin Klein, Valentino, Louis Vuitton, Gucci, Lanvin, Donna Karan oraz pokazach m.in. Chanel, Christiana Diora, Prady, Yves Saint Laurenta i Givenchy. Swoją twarzą reklamowała perfumy Opium Yves Saint Laurent, Gucci Rush oraz Jil Sander.

Na trzy lata podpisała kontrakt z japońską firmą kosmetyczną Shiseido. Zdjęcia robił jej m.in. Richard Avedon, którego uważa za najlepszego fotografa na świecie. Beli nie zabrakło na okładkach najważniejszych magazynów mody, w tym „Vogue’a”. Jako jedyna Polka pojawiła się w najsłynniejszym kalendarzu świata Pirelli na rok 2009 a także brała udział w sesji Tima Burtona.
Małgosia to nie tylko wieszak na ubrania, ale i osobowość. Gdy osiągnęła międzynarodową sławę, porzuciła wybiegi i sesje zdjęciowe. Zapisała się do agencji aktorskiej CAA. W 2003 roku rozpoczęła studia w prestiżowej szkole aktorskiej w Nowym Jorku Actors Studio. Już rok później można ją było zobaczyć w międzynarodowym projekcie „Karol. Człowiek, który został Papieżem”, będącym ekranizacją losów Karola Wojtyły przed jego wyborem na głowę Kościoła katolickiego. Bela wcieliła się w Hanię Tuszyńską, przyjaciółkę Wojtyły, granego przez Piotra Adamczyka. Tę bohaterkę zagrała jeszcze w 2006 roku w kontynuacji filmu pt. „Karol. Papież, który pozostał człowiekiem”.


Kadr z filmu Małgorzaty Szumowskiej "Ono"

Obecnie Małgosia nadal jest jedną z najlepszych modelek w branży. W rankingach na najwyższe zarobki zajmuje 14 miejsce, natomiast w ikonach wśród modelek 18.
Niebawem wystąpi w kampanii reklamowej Rock & Republic u boku Julii Restoin - Roitfeld, córki naczelnej francuskiego Vogue'a.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz