poniedziałek, 14 lutego 2011

Arianne Phillips - wizjonerka stylu gwiazd
Pewnie nie raz zastanawialiście się kto tak naprawdę dba o wizerunek danej gwiazdy? Stylistów na światowym poziomie jest wielu, ale jedną z najważniejszych w tej dziedzinie od kilkunastu lat jest Arianne Phillips, stylistka i kostiumolog, urodzona w 1963 roku w Nowym Jorku. 
Arianne jest odpowiedzialna za sceniczny wizerunek Madonny. Stylizuje piosenkarkę od czasu jej przeboju "Frozen". Madonnie poleciła ją Courtney Love, piosenkarka i wdowa po Kurcie Cobainie. Dzięki jej wskazówkom Courtney złagodziła nico swój rockowy image i zaczęła ubierać się w klasyczne sukienki. Pracowała również nad wizerunkiem takich gwiazd jak: Lenny Kravitz i Justin TimberlakeCourtney Love


Pasją Adrianne nie jest jednak tylko ubieranie i stylizowanie gwiazd na estradę. Pracuje również w branży filmowej. Jest autorką kostiumów do wielu filmów m.in.: Kruk (1994), Samotny mężczyzna (2009) czy najnowszego obrazu Madonny W.E. Jej wielkim sukcesem była nominacja do Oskara za kostiumy do filmu "Spacer po linie".Spacer po linie (2005)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz