niedziela, 20 listopada 2011

Pokaz kolekcji „Australia” Łukasza Jemioła

W miniony czwartek po raz kolejny miałem przyjemność gościć na pokazie Łukasza Jemioła. Kolekcję „Australia” na sezon wiosna/lato 2012 zaprezentowano w Soho Factory. Tym razem wnętrze jednej z hal zamieniono w wielką piaszczystą pustynię.


Łukasz jako jeden z nielicznych polskich projektantów ściśle trzyma się sezonowości w modzie. W kolekcji „Australia” dominują żółte ochry, pomarańcze, spalone czerwienie, zimne zielenie, neutralne odcienie écru, bieli i beżu. Projektant miękkie zamsze połączył z płynnymi jedwabiami i kaszmirowymi, lekkimi dzianinami. Wśród zaprezentowanych kreacji najbardziej charakterystyczne były frędzle, przebarwienia, zaznaczone szwy, geometryczna konstrukcja oraz ostre cięcia. Zdecydowanie jest to kolekcja, która sprawdzi się w przyszłym sezonie na każdej szerokości geograficznej i taką też mam nadzieję, że ubrania Łukasza będą noszone na całym świecie. Na uwagę zasługiwała również idealnie dopasowana choreografia, scenografia i muzyka. Z niecierpliwością czekam na kolejną kolekcję, bo Jemioła nigdy dość.


1 komentarz:

  1. Jeżeli chodzi o Łukasza, to ja kocham jego jesienne propozycje. Pokazy na wiosnę/lato jakoś do mnie nie przemawiają. Są poprawne, ale jak na nie patrzę nie robię "wow, to jest super". Nie budzą żadnych emocji. Za to "przebieram nóżkami" na myśl o kolekcji jesień/zima...

    OdpowiedzUsuń